Telefon+420 774 828 584

Emailinfo@villa-emilia.cz

Facebook

Instagram

Villa Emilia - ubytování Nový Šaldorf - Znojmo

Příjezd

Odjezd

Počet dospělých

Počet dětí

Jižní Morava je bohatá hlavně na víno, na své si tu ale přijdou i milovníci sportu zejména cyklisti. Proto je celá jižní Morava protkaná více než 1200 km značených tzv. vinařských cyklotras, které zájemce provedou malebnou krajinou, často i mezi vinohrady. Dojet se dá pohodlně třeba od Znojmo až do Uherského Hradiště a poznat cestou různá zajímavá města a vinařské obce.

Nejdelší moravskou stezkou je právě ta Znojemská. Trať dlouhá 165 km netvoří uzavřený okruh, ale prochází napříč nejzajímavějšími místy vinařské podoblasti. Oblast kolem řeky Dyje nabízí rovné silniční úseky a příjemné cesty mezi poli a vinicemi, milovníci náročnějších terénu si užijí Národní park Podyjí. Na trase se nachází více než 60 vinařství, takže je zde možné i ochutnat dobré místní víno.

Zajímavou možností je také třeba kratší, „jen“ 63 km dlouhá, červeně značená trasa, která spojuje město Znojmo a vinařské obce Nový Šaldorf-Sedlešovice, Šatov, Chvalovice, dále pak obce Dyjákovičky, Vrbovec, Hrádek, Dyjákovice, Hevlín a Jevišovka. Trasa je vhodná pro všechny kategorie cykloturistů, protože profil trasy je až na drobné výjimky, např. kolem Konic, rovinatý v celé její délce.

Pro náročnější cyklisty se nabízí 3denní okružní cesta, která dopřeje poznání většiny nejzajímavějších míst Znojemska. První den hlavně poznáváte krásu vinařské podoblasti, trasa vede Znojmo – Dyje – Tasovice – Slup – Jaroslavice – Chvalovice – Hnanice. Druhý den vás pak trasa Hnanice – Devět mlýnů – vinice Šobes - Nový Hrádek – Vranov nad Dyjí – Lančov – Cornštějn – Bítov dovede přes Národní park Podyjí až na Vranov nad Dyjí. Cestou můžete navštívit například muzeum motocyklů v Lesné, Hrady Bítov a Cornštejn či zámek ve Vranově. Poslední den je věnovaný Jevišovicku a poutnímu místu Hluboké Mašůvky na trase Bítov – Štítary – Šumná – Boskovštejn – Jevišovice – Hluboké Mašůvky – Přímětice a Znojmo. Celá tato trasa činí celkem 135 km a obsahuje opravdu to nejlepší ze Znojemska.

Logo Emivino.cz

Ke Sklepům 56, 671 81 Nový Šaldorf - Sedlešovice, okres Znojmo

+420 774 828 584

info@villa-emilia.cz

© villa Emilia - ubytování Nový Šaldorf - Znojmo | web by GOLDEN ORANGE s.r.o. | GDPR